Mongolopedia Wolna Encyklopedia

Napisz więc to, co widziałeś, i to, co jest, i to, co potem musi się stać.

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


katapulta_kosmiczna

Katapulta Kosmiczna

Katapulta Kosmiczna - to jedno z największych osiągnięć mongolskiej kosmonautyki, inżynierii, nauki i szeroko pojętej dziedziny podboju kosmosu. Jest to projekt genialny w swej prostocie, a jednocześnie pozwala osiągnąć znaczącą przewagę Wielkiemu Imperium nad pozostałymi państwami. Katapulta kosmiczna, jak wskazuje nazwa, jest katapultą (machiną neurobalistyczną) odpowiedniej konstrukcji (nachylenie), która teoretycznie pozwala wystrzelić dowolny ładunek, w tym ludzi, o masie mniejszej niż 300 kg w przestrzeń kosmiczną.

Lokalizacja samej konstrukcji to rozległy step w pobliżu miasta Duurlig, położonego ok. 1,3 mlm na północ od stolicy ajmaku chentejskiego Czyngis, nad brzegiem rzeki Onon.

Mimo ciągłych prac nad konstrukcją, jej nieprzerwanym ulepszaniu i modernizacji przez prawdziwy sztab mongolskich inżynierów, naukowców i szamanów, jak dotąd nie udało się przeprowadzić załogowego wystrzelenia, które zakończyłoby się powrotem na Ziemię. Z jednej strony dowodzi to problemów z łącznością (które mają być rozwiązane przez dodanie niewolnika sieciowego do każdego lotu), a z drugiej jest dowodem na powodzenie wystrzelenia.

Zobacz też

katapulta_kosmiczna.txt · ostatnio zmienione: 2015/01/13 22:10 przez patryk