Mongolopedia Wolna Encyklopedia

Napisz więc to, co widziałeś, i to, co jest, i to, co potem musi się stać.

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


mm:wierzchowce

Wierzchowce i zwierzęta juczne

Wierzchowce

W odpowiednich sytuacjach Gracze może zakupić wierzchowce. Każdy posiada unikalne statystyki i pozwala osiągnąć przewagę w trakcie walki. Po bitwie wykonuje się rzut (k12 < Szczęście), określający czy wierzchowiec zginął podczas walki. Można posiadać tylko jednego wierzchowca naraz. W przypadku, gdy Gracze posiadają różne wierzchowce, zastosowanie ma premia najsłabszego z nich. Mackonogi i Nisdeg-Chorchoje mogą zabierać więcej niż jedną osobę. Małe postacie nie mogą jeździć na wierzchowcach innych niż kuce, wilki i dziki. Każdy wierzchowiec zwiększa ilość możliwych przenoszonych przedmiotów. Przeciwnicy także mogą poruszać się na wierzchowcach w czasie walki, co jest odnotowane w jego umiejętnościach.

Rodzaje wierzchowców

Osioł

Dostępny wszędzie. +1 do liczby oczek, w górach +4. Cena: 5000 MNT. Niemożliwa jest walka z oślego grzbietu. +40 kg udźwigu.

Łoś

Dostępny w północnym Galloighfar oraz Nouirfar. +2 do liczby oczek, ignoruje kary za bagna. Cena: 7000 MNT. Niemożliwa jest walka z grzbietu łosia. +5 kg udźwigu.

Muł

Dostępny wszędzie. +2 do liczby oczek, w górach +6. Cena: 8000 MNT. Niemożliwa jest walka z mulego grzbietu. +60 kg udźwigu.

Wielbłąd

Dostępny w Mongolii. +2 do liczby oczek, na pustyni +6. Cena: 15000 MNT. Walka z wielbłądziego grzbietu nie zapewnia żadnych premii, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową.+50 kg udźwigu.

Koń wierzchowy

Dostępny w krajach nie stepowych. +3 do liczby oczek, na polach +5. Cena: 20000 MNT. Walka na końskim grzbiecie zapewnia +20% PO, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +10 kg udźwigu.

Koń stepowy

Dostępny w krajach stepowych (Kazachstan, Mongolia, Zakrzacja). +2 do liczby oczek, na stepach +5. Cena: 15000 MNT. Walka na końskim grzbiecie zapewnia +10% PO, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +20 kg udźwigu.

Rumak bojowy

Dostępny w Leonii, Cesarstwie i Rzeszy. +2 do liczby oczek, na polach +4, w czasie walki +6. Cena: 30000 MNT. Walka z jego grzbietu zapewnia premię +5% PO/pole, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +10 kg udźwigu.

Upiorny wierzchowiec

Dostępny w wyniku rzucenia zaklęcia. +5 do liczby oczek, ignoruje kary i premie terenu. Cena: Nie można handlować. Walka z jego grzbietu zapewnia premię +5% PO/pole, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +50 kg udźwigu. Wzbudza strach w przeciwnikach na sąsiednich polach.

Elfowy koń

Dostępny w górach Binarnych i Kotlinie. +4 do liczby oczek, ignoruje kary terenu. Cena: 40000 MNT. Walka z jego grzbietu zapewnia +25% PO, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +20 kg udźwigu.

Krasnoludzki kuc

Dostępny w miastach Krasnoludów. +3 do liczby oczek w górach, +2 na wzgórzach, +2 w podziemiach. Zapewnia -3 obrażeń od zimna. Cena: 10000 MNT. Walka z jego grzbietu nie zapewnia premii, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +50 kg udźwigu.

Muirefarski hobby

Dostępny w Muirefar. +1 do liczby oczek, +3 na wzgórzach i górach, +2 na polach. Cena: 10000 MNT. Walka z jego grzbietu nie zapewnia premii, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +40 kg udźwigu.

Niedźwiedź

Dostępny w miastach Krasnoludów. +4 do liczby oczek w górach, +3 w lasach, +1 na wzgórzach. Bierze udział w walce, posiadając statystyki zwykłego niedźwiedzia. Cena: 25000 MNT. Walka z jego grzbietu zapewnia +25% PO, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +20 kg udźwigu.

Wilk

Dostępny na Chabrowych Polach, Lewitalu, Narni, czasami Wołoszczyźnie. +2 do liczby oczek, w lasach +5. Cena: 9000 MNT. Bierze udział w walce, posiadając statystyki zwykłego wilka. Walka z jego grzbietu zapewnia +10% PO, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +5 kg udźwigu. Tylko małe postaci mogą jeździć na wilku.

Warg

Dostępny na Chabrowych Polach, Lewitalu, czasami Wołoszczyźnie. +3 do liczby oczek, w lasach, górach i wzgórzach +5. Cena: 20000 MNT. Bierze udział w walce, posiadając statystyki zwykłego warga. Walka z jego grzbietu zapewnia +20% PO, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +20 kg udźwigu.

Dzik

Dostępny w Wołoszczyźnie. +1 do liczby oczek. Cena: 3000 MNT. Walka z jego grzbietu nie zapewnia premii, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +15 kg udźwigu. Tylko małe postaci mogą jeździć na dziku.

Gepard

Dostępny w Narni. +4 do liczby oczek. Cena: 20000 MNT. Bierze udział walce, posiadając statystyki zwykłego geparda. Walka z jego grzbietu nie zapewnia premii, ale Gracz staje się podatny na ataki bronią drzewcową. +5 kg udźwigu.

Mackonóg

Dostępny w Mongolii. +5 do liczby oczek, ignoruje kary i premie terenu (lata). Cena: 40000 MNT. Walka z grzbietu Mackonoga możliwa jest tylko na odległość większą niż 2. +100 kg udźwigu. Może wieźć maksymalnie 4 średnie postaci.

Nisdeg-Chorchoj

Dostępny jedynie w Ułan Bator. +6 do liczby oczek, ignoruje kary i premie terenu (lata). Cena: 60000 MNT. Walka z jego grzbietu możliwa jest tylko na odległość większą niż 2. +20 kg udźwigu. Może wieźć maksymalnie 2 średnie postaci.

Zwierzęta juczne

Nie można na nich jeździć, lecz służą one do przewozu większej ilości przedmiotów. Można mieć nie więcej niż 2 zwierzęta juczne na osobę drużyny. Nie biorą udziału w walce. Zwierzęta juczne spowalniają drużynę.

Osioł juczny

Dostępny wszędzie. Cena: 4000 MNT. +90 kg udźwigu. -2 do liczby oczek.

Muł juczny

Dostępny wszędzie. Cena: 6000 MNT. +130 kg udźwigu. -1 do liczby oczek, w górach brak kary.

Łoś juczny

Dostępny w Galloighfar oraz Nouirfar. Cena: 7000 MNT. +40 kg udźwigu. Ignoruje kary za bagna.

Koń juczny

Dostępny wszędzie. Cena: 8000 MNT. +80 kg udźwigu. Brak kary.

Krasnoludzki kuc juczny

Dostępny w miastach Krasnoludów. Zapewnia -3 obrażeń od zimna. Cena: 7000 MNT. +120 kg udźwigu.

Wóz

Dostępny wszędzie. Cena: 10000 MNT. +300 kg udźwigu. -3 do liczby oczek.

Zobacz też

mm/wierzchowce.txt · ostatnio zmienione: 2014/12/23 20:29 przez patryk