Mongolopedia Wolna Encyklopedia

Napisz więc to, co widziałeś, i to, co jest, i to, co potem musi się stać.

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


mm:alchemik

Alchemik

Alchemik jest jedną z klas dostępnych w MM oraz MM2. Pojawił się po raz pierwszy w tRoSh, jako klasa ogólnodostępna. W tSW jest jedną z niewielu klas dostępnych dla wszystkich ras.

Opis

Alchemicy poświęcają swoje życie studiowaniu właściwości najróżniejszych roślin i składników zwierzęcych. Potrafią oni połączyć z pozoru nieprzydatne materiały i przyrządzić z nich preparaty o różnym sposobie działania. Dobry alchemik jest niezwykle cenny dla drużyny- jego mikstury pozwolą leczyć rany, zatruwać przeciwników itd. Jest to też doskonałe źródło zarobku, gdyż działalność alchemika zawsze jest w cenie. Niestety, warzenie mikstur jest na tyle absorbującą czynnością, że alchemicy nie mają czasu na ćwiczenia fizyczne.

Sugerowane rasy

Alchemik jest klasą ogólnodostępną (w MM) i dostępną dla każdej rasy (MM2). W MM2 nie ma rasy otrzymującej premię do Alchemii, więc wszyscy są równie dobrzy. Wyjątkami są Czarny ork i Szymianin, którzy mają kary do tej umiejętności.

Talenty klasowe

Alchemik dysponuje wieloma talentami powodującymi, że zna się lepiej na sztuce alchemii niż inne klasy magiczne (np. Uzdrowiciel czy Szaman), które także rozwijają się w tej dziedzinie. Bardzo dużo talentów jest pasywnych i zwiększa skuteczność warzenia konkretnych rodzajów mikstur lub szanse na zdobycie określonego rodzaju składników.

Zobacz też

mm/alchemik.txt · ostatnio zmienione: 2014/04/16 18:00 przez patryk